התפתחות המין לאורך השנים

מאקט של רבייה לאקט של הנאה – משמעות הסקס השתנתה עם השנים, ואיתה השתנתה משימתו של הגבר.

התפתחות המין לאורך השנים

לפני מאות שנים מטרת קיום יחסי המין הייתה רבייה בלבד, הגבר היה חודר לאישה – גומר ופולט זרע - על מנת שהיא תוליד לו ילדים. זמן החדירה לא היה רלוונטי וגם לא הנאת האישה מהאקט המיני, נשים לא היו מקיימות יחסים לצורך הנאה. מדוע זה היה כך? נוכל אולי לקבל רמז מהצצה לעולמם של בעלי החיים.

אז מה קורה בטבע? קיום יחסי מין בקרב חיות הינו אקט מסוכן, מכיוון שבזמן שבעלי חיים מזדווגים הם חשופים לטורפים וחייהם מצויים בסכנה. לפיכך ההזדווגות צריכה להיות פעולה קצרה שמסתיימת מהר ככל האפשר, ובאמת אצל רוב החיות הזכר גומר תוך מספר שניות (אצל השימפנזות האקט נמשך בין 30 שניות ל- 2.5 דקות, וזה נחשב לאקט ארוך מאוד).

ואצלנו? במאה האחרונה חלה עלייה משמעותית מאוד במעמד האישה בעולם המערבי, ואחת ההשלכות לכך היא המודעות להנאה של נשים מקיום יחסי מין.

יחסי המין מייצגים כיום אקט של הנאה ולא של הישרדות בלבד, ומתוך כך, משך האקט הפך לפרמטר קריטי – לנשים לוקח בממוצע להגיע לאורגזמה 10-15 דקות ולכן על האקט להימשך מספיק זמן בכדי שגם האישה תוכל להנות מאורגזמה.

מאחר ובעיקר בעולם המערבי נשברה השתיקה במידה מסוימת, ונפרץ הסכר של השיח על הנושא, הוא מקבל חשיפה גדולה יותר ויותר על מגוון היבטיו (היבטים חברתיים, משפחתיים, חברתיים, מדיניים, רפואיים ועוד)

סקס על כל משמעויותיו, מהווה מקור בלתי נדלה לסרטים, ספרים, הצגות ותחומי אומנות שונים. סקס הוא חומר בידי היוצר, ובעידן של היום – בידי היוצרת לא פחות. וכשם שהיוצרת עוסקת בחקר ושיח על סקס מבלי להתנצל על כך – היא גם תובעת את הנאתה ממנו.

בעידן המודרני נשים רבות מעידות על כך שמין ללא אורגזמה פשוט לא מספק אותן.

אולם חשיבותו של אקט ממושך, אשר יאפשר לאשה להנות מהאקט ולהגיע לפורקן מיני אף היא, איננה נובעת רק מ"עשיית צדק" עם נשים, כלומר השוואת ההנאה של גברים ונשים.

האורגזמה הנשית, אשר מתאפשרת בזכות סקס ממושך, חשובה מבחינת פיזיולוגית גם לתהליך ההפריה: במהלך אורגזמה נשית מתרחשת תנועתיות פנימית של הרחם, של צוואר הרחם ושל החצוצרות – המאפשרים לזרע אשר נמצא בנרתיק לעבור ביתר קלות לצוואר הרחם.

ההרפיה אשר האישה חווה בעקבות האורגזמה מובילה אותה לשכיבה על הגב, מה שמפחית את הסיכוי לכך שהזרע ייפלט החוצה, ובכך ישפר את סיכויי ההפריה.

ובנוסף, עצם ההנאה העצומה שהאישה חווה במהלך האורגזמה – מגרה את הגבר יותר ומחזקת גם את הנאתו מהאקט.

במישור הרגשי – אישה שחווה סקס ארוך ומגיעה לאורגזמה, חווה קרבה רגשית יוצאת דופן לפרטנר שלה והדבר תורם לרצונה להמשיך לקיים אתו יחסי מין גם בעתיד.

אם מדובר בפרטנרית קבועה אשר אתה מתכנן להביא איתה ילדים – לאקט הממושך יש חשיבות גבוהה בהתאם לכתוב מעלה, ואם מדובר בפרטנרית מזדמנת לצרכי הנאה – גם אז האקט הממושך מספק לשני הצדדים חוויה ארוכה ומשמעותית יותר – רק לא לשכוח להשתמש באמצעי מניעה (!)

 

לסיכום, ההנאה והסיפוק המיני של האישה תלויים בתפקוד של הגבר. ולמרות המודעות והשיח המפותח בנושא המיניות בעידן החדש, כל עוד הגבר לא מצליח למשוך את זמן האקט ולדחות את השפיכה – האישה לא תוכל להנות מסקס. על הגברים מוטל כל כובד המשימה.