על ההבדלים בין שפיכה מהירה לבעיית זקפה

שפיכה מוקדמת איננה קשורה לבעיית זקפה, חשוב לברר ולאחר מכן להחליט על אופן הטיפול, ולפעמים ניתן וכדאי לשלב בין טיפולים שונים.

על ההבדלים בין שפיכה מהירה לבעיית זקפה

בעיית השפיכה המוקדמת שונה בתכליתה מבעיית הזקפה.

בעוד מנגנון השפיכה נשלט על ידי מרכז עצבי הממוקם בעמוד השדרה התחתון, הזקפה נשלטת על ידי מרכז המוח, אשר אחראי על הפרשת חומרים שגורמים להתרחבות כלי הדם באיבר הגברי.

 

במקרים של העדר זקפה או זקפה חלשה יש לבדוק את רמת הטסטוסטרון בגוף על ידי קבלת הפנייה של רופא משפחה לבדיקות דם. לפי מחקרים, גבר ממוצע מאבד בכל שנה החל מגיל 40, אחוז מסוים מכמות הטסטוסטרון שבגופו, ועל כן פגיעה בזקפה בגילאים אלו היא נורמלית לחלוטין.

בעיות זקפה יכולות לנבוע מגורמים נוספים כמו לחץ וסטרס אשר מעלים את רמת האדרנלין בגוף וחוסמים את כלי הדם בפין, וכתוצאה מכך הזקפה חלשה או פשוט איננה - זוהי "חרדת ביצוע" - הגבר חרד מאוד לביצועיו במיטה, מצוי בסטרס רב וכתוצאה מכך רמת האדרנלין בגוף מתחילה לטפס, ופוגעת בתפקוד המיני.

במקרה של בעיית זקפה חשוב לבדוק ממה היא נובעת ורק אז להצביע על כיוון כזה או אחר של טיפול.

 

הפתרונות השונים:

בעיות זקפה:

במידה ואכן אובחנה רמת טסטוסטרון נמוכה שגורמת להיעדר זקפה או לזקפה נמוכה – כדורים או ג'ל עם טסטוסטרון יוכלו להביא לפתרון הבעיה ולהחזיר את הזקפה המיוחלת.

גם לחרדת ביצוע יש פתרון יחסית פשוט, אשר נחלק לשני מצבים:

במצבי סטרס שבהם הפין עומד אולם לא מחזיק מעמד ניתן ליטול כדורי סיאליס 5 או תחליפיהם הגנריים (לדוגמא טאדאם 5) לשמירה על הזקפה הטבעית.

במצבי סטרס שבהם הפין לא עומד בכלל ניתן ליטול כדורים חזקים יותר כגון ויאגרה\סיאליס 20\לויטרה\טארים. כדורים אלה ניתנים כנגד מרשם רופא.

שפיכה מהירה:

הייעוץ הרפואי של Act on והמרשמים שניתנים לקפסולות השונות מבוססים על טיפול בשפיכה המוקדמת על ידי עיכוב הגירוי במרכז העצבי. 

קיימות במקביל שיטות טיפול התנהגותיות יעילות, אשר מצריכות התמדה ושיתוף פעולה זוגי.

ניתן לשקול לשלב נטילת הקפסולות שניתנו ע"י רופאי Act on עם טיפול התנהגותי במטרה להפחית את כמות הקפסולות שנוטלים מבלי להתפשר על הביצועים.

שיטת 1800 שניות:

פתרון רפואי - התנהגותי אשר פותח על-ידי ד"ר יעקבי, אורולוג מומחה, שבמסגרתו ניתנים למטופל גירויים פאסיביים במספר שלבים, עד לשלב שהמטופל מצליח להחזיק 1,800 שניות (שהן חצי שעה) בטרם השפיכה.

שיטת "הפסק-התחל" (STOP-START): 

זהו אימון התנהגותי בשיתוף עם בת הזוג, שבו מפסיקים את המגע המיני לחלוטין כשמזהים את תחושת השפיכה המתקרבת. יש להתאמן בשיטה זו לאורך זמן, השיטה פוטנציאלית לשיפור יכולת השליטה של הגבר על השפיכה.

שיטת "הלחיצה": 

בשיטה זו הגבר או בת זוגו נדרשים ללחוץ בחוזקה על קצה איבר המין של הגבר (מתחת לעטרה) ברגע שתחושת השפיכה מתקרבת.  

 

בכל השיטות הנ"ל, מומלץ ליטול כדורים המונעים את השפיכה, תוך כדי התרגול.

 

לסיכום, כיום יש מגוון של פתרונות אשר יכולים להחזיר אתכם לתפקוד מיני מלא.

המסר החשוב הוא שיש לשים את האצבע ולאבחן מה סוג הבעיה – זקפה או שפיכה מוקדמת.